Policia sekuestron mbi 3,3 kg heroinë në Aeroportin e Stambollit

Gjatë operacioneve janë arrestuar 5 të dyshuar me origjinë iraniane.

Policia turke sekuestroi mbi 3,3 kilogramë heroinë në Aeroportin e Stambollit, njoftoi një burim sigurie, raporton Anadolu Agency (AA).

Nga 15 janari deri më 3 shkurt, ekipet antidrogë të policisë në Stamboll kryen katër operacione të veçanta, çka kapën disa të dyshuar që po përpiqeshin të kontrabandonin heroinë duke përdorur metodën e gëlltitjes, tha burimi në kushte anonimiteti.

Policia sekuestroi në total 3,35 kilogramë heroinë të fshehur në 284 kapsula dhe 122 gramë çamçakëz opiumi të fshehur në tetë kapsula, sipas burimit.

Pesë të dyshuar me origjinë iraniane u arrestuan dhe më vonë u mbajtën në paraburgim nga autoritetet gjyqësore, shtoi ai.

Kategoritë
BotaLajme