Pas një kohe të gjatë, Monica Lewinsky u shfaq në publik dhe i habiti të gjithë me pamjen e saj

Monica Lewinsky, aktivistja më e njohur për lidhjen e saj me ish-presidentin amerikan Bill Clinton në vitin 1995, u shfaq në premierën e filmit “What’s Love Got To Do With It?” në Londër dhe i habiti të gjithë me pamjen e saj.

Lewinsky dukej elegante me një xhaketë të zezë dhe pantallona të zeza me figura.

E buzëqeshur dhe e relaksuar, ajo ka pozuar për fotografët e mbledhur me krenari duke treguar fytyrën e saj rinore dhe shumë shkruajnë se Monica nuk është dukur kurrë më mirë.

Ajo erdhi në Shtëpinë e Bardhë në verën e vitit 1995 si praktikante dhe e mori punën përmes një lidhjeje familjare. Monika u transferua në Pentagon sepse eprorët e saj mendonin se ajo po kalonte shumë kohë me presidentin e atëhershëm dhe jo shumë kohë më pas u zbulua lidhja e tyre. Ajo më vonë pranoi se kishte nëntë marrëdhënie me Clinton në Zyrën Ovale të Shtëpisë së Bardhë.

Edhe pse Clinton u lirua nga të gjitha akuzat e fajësimit për dëshmi të rreme dhe pengim të drejtësisë, skandali shkaktoi dëmtim afatgjatë në reputacionin e Monikës. Meqë ra fjala, Lewinsky ka vite që është e angazhuar në aktivizëm dhe ka marrë pjesë si producente në xhirimet e serialeve dhe është autore e Vanity Fair.

Kategoritë
BotaLajme