Osmani takohet me homologun bullgar, flasin për marrëdhëniet bilaterale mes shteteve

Presidenti bullgar Rumen Radev ka folur për takimin që ka zhvilluar sot me homologen Vjosa Osmani

Ai tha se me presidenten e Kosovës kanë diskutuar për marrëdhëniet bilaterale në mes të Kosovës dhe Serbisë, si dhe për partneritetin rajonal.

“Duke diskutuar me @VjosaOsmaniPRKS  marrëdhëniet dypalëshe mes Bullgarisë dhe Kosovës, partneriteti rajonal në Ballkan dhe perspektiva #BE e rajonit”, ka shkruar ai në një postim në “Facebook”.

Kategoritë
LajmeVendi