Nuk miratohet rezoluta rreth çmimit dhe faturimit të energjisë elektrike, abstenojnë deputetët e Vetëvendosjes

Kuvendi i Republikës së Kosovës nuk ka miratuar rezolutën për anulimin e vendimit rreth shtrenjtimit të çmimit të rrymës.

Kjo për shkak të abstenimit nga ana e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, shkruan lajmi.net.

Rezoluta ishte propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës, duke marrë parasysh faturimet e larta ndaj konsumatorëve.

Pro saj votuan vetëm 29 deputetë, asnjë kundër dhe 55 deputetë abstenuan.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi