Një nga portierët më të mirë në botë Manuel Neuer u martua fshehurazi me një vajzë 14 vjet më të re

Një nga portierët më të mirë në botë, Manuel Neuer (37), u martua. Ylli i Bayernit dhe e dashura e tij prej shumë vitesh Anika Bissel (23) u martuan në fshehtësi.

Ishte gruaja e tij e re që e zbuloi sekretin në një mënyrë mjaft delikate.

Përkatësisht, hendbollistja 14 vjet më e re ESV 1927 Regensburg (liga e dytë) e ka ndryshuar mbiemrin në Instagram dhe tani quhet Neuer.

Siç raporton Bild, dasma surprizë u zhvillua në një ceremoni modeste dhe në rrethin më të ngushtë të miqve.

Në fund të shtatorit tashmë u përfol për fejesën dhe shtatzëninë e Bissel-it dhe tani ata kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë.

Neuer është nën kontratë me Bayernin deri në qershor 2024 pasi nënshkroi një marrëveshje të re në maj të vitit të kaluar, dhe së fundmi u kthye në aksion pasi pësoi një dëmtim të rëndë në ski kur theu këmbën.

Kategoritë
Sport