Në qendër të Stambollit, një ukrainas tentoi të bënte vetëvrasje në shenjë proteste ndaj luftës në Ukrainë

Policia turke ndaloi një protestues që shkaktoi bllokim trafiku në qendër të Stambollit për disa orë.

Policia turke në Stamboll parandaloi një vetëvrasje dhe ndaloi një ukrainas, i cili u përpoq të protestonte kundër luftës në vendin e tij.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Beyoglu të Stambollit dhe ka ndërhyrë policia, departamentet mjekësore dhe zjarrfikëse.

Ish-oficeri i policisë ukrainase A.A.I. ai kaloi gardhin mbrojtës në mbikalimin e tunelit Taksim në qendër të Stambollit dhe u përpoq të bënte vetëvrasje në shenjë proteste kundër luftës midis Rusisë dhe Ukrainës.

Ekipet e policisë kanë ndaluar qarkullimin në nënkalim, ndërsa zjarrfikësit kanë hapur për masa paraprake një dyshek të fryrë poshtë mbikalimit.

Rebeli bërtiti “Stop luftën” në anglisht dhe dëshmitarët okularë pohojnë se ai ishte dukshëm nën efektin e alkoolit.

Pas një ndërhyrjeje prej tre orësh, policia ndaloi keqbërësin.

Kategoritë
BotaLajme