Në prag të dimrit qytetarët në këtë vend shijojnë bregdetin

Edhe pse disa javë na ndan nga dimri, plazhet në qytetin Antalya të Turqisë ende vazhdojnë të jenë të mbushura

Reshjet e efektshme në ditët e kaluara ia lanë sërish vendin diellit.

Ndërkohë që moti me shi rrit efektin e tij në të gjithë vendin, reshjet e borës shihen në krahinat përreth.

Një pjesë e turistëve që erdhën në plazhin me famë botërore të Kleopatrës kaluan kohë në plazh, disa prej tyre u futën në det pavarësisht ujërave të rrëmbyeshëm.

Engin Kalfa, i cili punon si shpëtimtar në plazhin e Kleopatrës, tha: “Ka ende njerëz që notojnë në det më 25 nëntor. Edhe pse është pak e lëkundur, ajo bën punën tonë. Turistët me kombësi gjermane, ruse dhe holandeze janë të përqendruar. Sezoni u zgjat pak për shkak të motit të nxehtë. Temperatura e ujit të detit është 22 gradë. Njerëzit shkojnë të notojnë kur shohin diellin.”

Kategoritë
BotaLajme