Në Drenas vidhen panelet solare në vlerë prej 4.000 euro

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë vjedhur panelet solare në vlerë prej rreth 4.000 mijë euro në fshatin Arllat të Drenasit.

“Personi i dyshuar se ka kryer vjedhjen duke i marrë paletet solare dhe duke mos i kthyer më, është arrestuar”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Kategoritë
LajmeVendi