Mourinho do të marrë drejtimin e skuadrës në Arabinë Saudite?

Ish-trajneri i Chelseat dhe Tottenhamit, Jose Mourinho, thuhet se i është ofruar një punë në skuadrën e Ligës Pro Saudite, Al Qadsiah. Mourinho ka fituar gjithçka që ka për të fituar në futbollin evropian, me tre tituj në Premier Ligë, dy Champions League, La Liga, dy Serie A dhe Europa League mes trofeve në CV-në e tij.

Megjithatë, i vetëshpalluri ‘Special One’ ka mbetur pa punë që nga janari pasi u shkarkua nga AS Roma .

Në atë kohë, 61-vjeçari ka qenë i lidhur shumë me një rikthim të tretë në “Stamford Bridge”. Trajneri aktual Mauricio Pochettino ka qenë nën presion këtë sezon pasi “Blutë” përjetuan një sezon shumë të dobët.

Nëse Mourinho do të transferohet në Lindjen e Mesme, ai do t’i bashkohet lojtarëve si Steven Gerrard dhe Nuno Espirito Santo si drejtues të Premierligës, të cilët kanë kaluar në Ligën Pro Saudite.

Kategoritë
Sport