Me 85 vota pro, kalon Projektligji për buxhetin e vitit 2021

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë Projektligjin për buxhetin e vitit 2021.

Buxheti u votua me 85 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Përpos koalicionit qeverisës, buxhetin e votuan edhe dy partitë e opozitës VV dhe PDK.

Kategoritë
LajmeVendi