Mbi 13 mijë infeksione me Coronavirus në Itali, shënohen 385 viktima

Italia ka regjistruar 13,442 raste të reja me koronavirus, në 24 orët e fundit.

Po ashtu nga Ministria e Shëndetësisë së Italisë njoftohet se 385 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të fataliteteve që nga fillimi i pandemisë në 90,003.

Megjithatë, mbi 15 mijë persona janë shëruar dhe numri i të shtrurëve në terapi intensive është ulur.

Aktualisht mbi 427 mijë njerëz janë të infektuar. Prej tyre, 405,516 janë në izolim në shtëpi, 19,408 janë të shtruar në spital me simptoma dhe 2,110 janë në kujdes intensiv.

Kategoritë
BotaLajme