Limaj e Haradinaj bashkojnë forcat përballë Kurtit, pritet të nënshkruajnë sot koalicion parazgjedhor

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj dhe ai i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, pritet që sot të nënshkruajnë koalicion parazgjedhor për zgjedhjet e përgjithshme, që pritet të mbahen me gjasë në fund të këtij viti, shkruan Gazeta Metro.

Siç ka mësuar Gazeta Metro nga burime brenda AAK’së, koalicioni pritet të zyrtarizohet sot dhe do të quhet ‘Fronti i përbashkët për vendin’.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi