Kryeministri i Sllovenisë ështe i pari që uroi Trump për fitoren e tij në zgjedhje

Kryeministri i Sllovenisë, Janez Janša, e përgëzoi Donald Trump për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale në SHBA, pavarësisht nga fakti se rezultati është ende i pasigurt.

Jansa shkroi në llogarinë e tij në Twitter se sa më shumë vonesa dhe mohime të fakteve në mediat kryesore, aq më i madh do të jetë triumfi përfundimtar i Trump.

Në të njëjtën kohë, Jansa përgëzoi partinë Republikane për rezultatet e mira të arritura në të gjithë Shtetet e Bashkuara.

Nga rruga, numërimi i votave nuk është as i afërt dhe gara për Shtëpinë e Bardhë mbetet mjaft e pasigurt.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet