Katari vendosi se çfarë do të bëj me dhomën e Messit pas Kupës së Botës

Dhoma ku Lionel Messi qëndroi në Universitetin e Katarit gjatë Kupës së Botës do të bëhet një muze i vogël, raportojnë mediat lokale.

Në këtë mënyrë do të përjetësohet momenti kur argjentinasi i mrekullueshëm u ngjit në fronin botëror dhe “çimentoi” statusin e lojtarit më të mirë të të gjitha kohërave.

Messi dhe shokët e tij të skuadrës në Argjentinë vendosën të mos qëndronin në një hotel luksoz me pesë yje gjatë Kupës së Botës në Katar dhe në vend të kësaj qëndruan në një konvikt studentor, të gjitha në mënyrë që të mund të shijonin një Barbecue tradicionale.


Vendimi i befasishëm për të qëndruar atje erdhi pasi zyrtarët e futbollit të Argjentinës vendosën se kampusi i gjerë do t’i lejonte ata të organizonin “asados ​​të ëmbla” – barbekju tradicionale që janë një nga kënaqësitë e kuzhinës së vendit të Amerikës së Jugut.

Pjesa e kampusit të Universitetit të Katarit ku ndodhet skuadra argjentinase përbëhet nga 90 dhoma, përmban ambiente sportive moderne, një pishinë olimpike dhe stadiumin e vet të futbollit me një kapacitet prej 10,000 personash.

Në fund, vendimi ishte më se i mirë, sepse Gauchos fituan titullin e kampionit të botës dhe krijuan një atmosferë të mrekullueshme dhe për nder të futbollistit më të mirë të të gjitha kohërave, Lionel Messi, dhoma e tij do të kthehet në një muze të vogël. .

Kategoritë
Lajme