Kaos në autostradë, 100 automjete u përplasën – të paktën pesë të vdekur në Teksas (Video/Foto)

Të paktën pesë persona u vranë sot në një përplasje të madhe zinxhirësh që përfshinte midis 75 dhe 100 automjete në një autostradë të ngrirë në shtetin amerikan të Teksasit.

Stuhia e dimrit goditi pjesë të Shteteve të Bashkuara, e ndjekur nga shi dhe dëborë, raportojnë mediat amerikane.

Numri i të plagosurve nuk dihet ende, pasi policia është ende duke punuar në vendin e aksidentit në autostradën pranë qendrës së Fort Worth në Teksas.

Vetëm në jug të shtetit të Teksasit në qytetin e Austin, më shumë se njëzet automjete u përfshinë në një përplasje në një rrugë të ngrirë dhe një person u plagos, thanë zyrtarët e shërbimeve të urgjencës.

Ndryshe, paralajmërimet e stuhisë së akullit janë në fuqi nga Arkansas në Kentucky, ndërsa meteorologët po njoftojnë një prapambetje dhe dëborë në shtetet amerikane në brigjet qendrore të Atlantikut.

Kategoritë
BotaLajme