‘Izraeli ka të drejtë të mbrohet’: Kurti ngushëllon ambasadoren për viktimat e shkaktuara nga Hamas

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamara Ziv. ZKM ka dhënë detaje rreth këtij takimi.

Kurti dhe Ziv kanë folur për marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy vendeve dhe vullnetin e dyanshëm për thellimin e mëtejmë të tyre sidomos në fushën e ekonomisë.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi