Haskuka mban premtimin për punësimin të personave me aftësi të kufizuar

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, vizitoi Qendrën për Shërbime të Integruara ku kanë filluar angazhimin e përkohshëm 5 persona me nevoja të veçanta si dhe një interpretuese e gjuhës së shenjave, shkruan Gazeta e Re

Haskuka këtë premtim e kishte dhënë në fillim të mandatit ku kishte thënë se do të jepë hapësirë për punësimin e personave me aftësi të kufizuar./Gazetaere

 

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet