Haradinaj uron Armin Laschet për zgjedhjen në krye të CDU-së

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ia uron zgjedhjen Armin Laschet në krye të Unionit Kristian-Demokrat (CDU) dhe besoj se Kosova do ta zë vendin e nevojshëm dhe të merituar në agjendën e tij.

“Gjithashtu falënderoj nga zemra, kancelaren znj. Merkel, për kontributin e saj dhe mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Postimi i plotë:

Uroj z. Armin Laschet për zgjedhjen e tij në krye të Unionit Kristian-Demokrat (CDU) dhe besoj se Kosova do ta zë vendin e nevojshëm dhe të merituar në agjendën e tij.

Gjithashtu falënderoj nga zemra, kancelaren znj. Merkel, për kontributin e saj dhe mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën.

Kosova në Gjermaninë ka gjetur aleaten strategjike, ku mbështetja dhe përkrahja e tyre për shtetin tonë dhe proceset integruese euroatlantike është e rëndësisë jetike.

Kategoritë
LajmeVendi