Gruaja pëson djegie të rënda pasi përdori teknikën në TikTok për të zier vezën

Një nënë britanike apelon ndaj ndjekësve të saj në rrjete sociale që të shmangin një tendencë të TikTok që përfshin zierjen e një veze në mikrovalë.

Shafia Bashir, 37 vjeç, pësoi djegie të rënda në fytyrë teksa u përpoq të ziente një vezë sipas një teknike virale në Tik Tok.

Instruksionet në internet e këshilluan 37-vjeçaren të fuste një vezë në një filxhan me ujë dhe më pas ta vendoste në mikrovalë.

Por pasi e hoqi përzierjen nga mikrovala dhe e preku vezën me një lugë të ftohtë, veza shpërtheu duke i shkaktuar djegie të rënda në fytyrë.

“Nuk dua që dikush tjetër ta kalojë këtë, sepse është në trend në TikTok. Ishte dhimbja më torturuese e jetës sime. Ishte një kohë e frikshme për mua dhe një agoni absolute. Po vdisja nga uria, ish-vjehrra më tha për këtë metodë të re për zierjen e vezëve.  Ajo më mësoi si të ziej një vezë në mikrovalë. Mbusha filxhanin me ujë të valuar, hodha vezën dhe kripën dhe e vendosa për një minutë. Nuk ishte bërë dhe e vendosa për një minutë tjetër. Pasi veza shpërtheu kam përjetuar 12 orë dhimbje në fytyrën time”, u shpreh 37-vjeçarja.

Kategoritë
BotaLajme