Flamujt ulen në gjysmë shtizë në Holandë për shkak të sulmit në Turqi

Për shkak të sulmit terrorist me bombë që ndodhi dje në Turqi, flamuri turk është ulur në gjysmë në Roterdam.

Në Roterdam, qyteti i dytë më i madh i Holandës, është shpallur ditë zie kombëtare për shkak të sulmit të përgjakshëm terrorist të ndodhur në rrugën Istiklal në Beyoğlu rreth orës 16:20 të ditës së kaluar.

Flamuri turk u ngrit në bashkinë e Roterdamit

Në deklaratën e bërë në rrjetet sociale të Komunës së Roterdamit, theksohet se flamuri turk, i cili ishte varur në bashkinë e qytetit për të mbështetur dhe solidarizuar me Turqinë, është përgjysmuar për shkak të sulmit terrorist të ndodhur në rrugën Istiklal. në Beyoğlu dje.

Kategoritë
BotaLajme