Fenerbahçe theu rekord në shitje fanellash!

Sukses jashtë fushës ka arritur edhe Fenerbahçe, e cila ka thyer shumë rekorde këtë sezon me trajnerin me përvojë İsmail Kartal që ka marrë drejtimin e skuadrës.

Fenerbahçe, e cila hyri në pushimin kombëtar në Superligë si lider para rivalëve të saj, shfaqi shumë interes për fanellat e sezonit të ri të tifozëve të Fenerbahçes.

Skuadra verdhe-blu ka njoftuar se ka thyer një rekord në shitjet e fanellat.

Në deklaratën e bërë nga Fenerium, dyqani i licencuar i shitjes së produkteve të klubit, thuhet se në 150 ditë janë shitur 300 mijë fanella dhe është thyer një rekord.

Fenerbahçe jonë theu një rekord të ri me tifozët tanë të mëdhenj!

Në deklaratën e bërë në llogarinë e Fenerium në rrjetet sociale, thuhet:

Fenerbahçe jonë theu një rekord të ri me tifozët tanë të mëdhenj! Ne arritëm në 300,000 shitje në ditën e 150-të të këtij sezoni, të cilat i arritëm në ditën e 250-të pas lançimit në sezonin 2022-23. Me mirënjohjen tonë për Tifozët e Mëdhenj të Fenerbahçes sonë të Madhe! Mirë Fenerbahçe!

Kategoritë
LajmeSport