Fenerbahçe ka arritur marrëveshje me Ozil

Klubi turk, Fenerbahce ka arritur marrëveshje për transferimin e Mesut Ozil nga Arsenal. Fenerbahce ka arritur marrëveshje për të transferuar Mesut Ozil nga Arsenal, marrëveshja ësthë arritur me klubin e Arsenal dhe me lojtartin.

Sipas “FotoMac TV”, Fenerbahçe arriti një marrëveshje me lojtarin dhe klubin e Arsenal për Mesut Özil, ylli gjerman me origjinë turke.

32 vjeçari do të nënshkruajë një kontratë 3 vite e gjysmë. Gazetari turk i sportit, “Ahmet Selim Kul” përcolli zhvillimet e fundit në Stamboll.

Marrëveshja pritet të zyrtarizohet së shpejti, pas dakordimit të palëve.

Kategoritë
LajmeSport