FC Kosova Düsseldorf fitues i Kupës së Kosovës në mërgatë

FC Kosova Düsseldorf është fituesi i kupës së Kosovës në mërgatë. Në postimin e klubit thuhet se skuadra ka arritur sukses të madh në turnirin e organizuar nga Federata e Futbollit Shqiptarë në Gjermani në Stukenbrock.

“Finalja ishte e barabart me një angazhim më të madh nga ekipi ynë kundrejt FC Kastrioti Stukenbrock,e cila në minutat e fundit u vendos nga lojtari ynë Joshua Sumbunu i cili shënoi nga penaltia e fituar nga Qlirim Kashtanjeva”, thuhet ndër të tjera në postimin e klubit.

Postimi:

Fituesi i kupës së Kosovës në mërgatë

Fituesi i kupës së Kosovës në mërgatë

Skuadra jonë ka korrur sukses të veqant në turnirin e mbajtur nga Federata e Futbollit Shqiptarë në Gjermani në Stukenbrock.

Ndeshjet në grupe u zhvilluan kundër KF Bielefeld ku sluadra jonë fitoi me rezultat 3-0

Ndeshja e dytë kundër FC Kosova Frankfurt e cila përfundoi 3-2 në të mirë të ekipit tonë

Ndërsa ndeshja e fundit e grupit u zhvillua kundër FC Kastrioti Stukenbrock e cila përfundoi me rezultat 0-0. Ndeshje të zhvilluara këtë të shtune

Sot u zhvilluan ndeshjet qerekfinale,gjysëmfinale dhe finale.

Në qerekfinale kishim si kundër FC Kastrioti ll të cilin ekipi ynë fitoi me rezultat të thellë 7-0.

Gjysëfinalja u zhvillua kundër SC Drita Kornëestheim ku ekipi ynë doli si fitues me një rezultat 2-0.

Finalja ishte e barabart me një angazhim më të madh nga ekipi ynë kundrejt FC Kastrioti Stukenbrock,e cila në minutat e fundit u vendos nga lojtari ynë Joshua Sumbunu i cili shënoi nga penaltia e fituar nga Qlirim Kashtanjeva.

Pas kësaj dite klubi ynë është kampion i ekipeve shqiptare në Gjermani dhe do të përfaqsoj ato në ndeshjen e cila zhvillohet në Kosovë kundër fituesit të kupës së Kosovës dhe klubeve shqiptare në Zvicerr.

Falemnderit për mbeshtetjen e juaj dhe shihemi në Kosovë

E juaja FC Kosova Düsseldorf 🔴

Kategoritë
Sport