FAZ: A po e pret Serbia një ‘mundësi’ për ta pushtuar veriun e Kosovës?

Kur u konfirmua në janar se SHBA do t’i dorëzonte Kosovës 246 raketa antitank Javelin, presidenti serb Aleksandar Vuçiq premtoi investime rekord në ushtri, shkruan Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Është paralajmëruar blerja e obuseve, mbrojtjes kundërajrore kundër dronëve, helikopterëve dhe tashmë këtë vit i premtojmë ushtrisë një mijë dronë vendas.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi