Erdoğan zhvillon bisedë telefonike me homologun e tij rus, Putin

Në bisedën telefonike, Erdoğan theksoi “rëndësinë e pajtimit të Armenisë me armëpushimin dhe angazhimet e theksuara në deklaratën e përbashkët”

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij rus, Vladimir Putin, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në bisedën telefonike, Erdoğan theksoi “rëndësinë e pajtimit të Armenisë me armëpushimin dhe angazhimet e theksuara në deklaratën e përbashkët”.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet