Erdoğan: Turqia është në kontakt me Rusinë dhe Kinën për vaksinën COVID-19

Erdoğan: Turqia është në kontakt me Rusinë dhe Kinën për vaksinën COVID-19.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë të ditur se vendi i tij është në kontakt me Rusinë dhe Kinën për vaksinën kundër koronavirusit të ri (COVID-19), duke shtuar se, “Nuk kam ndonjë problem me vaksinimin”, raporton Anadolu Agency (AA).

Kategoritë
BotaLajme