Erdoğan: Avioni i parë reaktiv supersonik turk, “Hürjet”, kreu me sukses fluturimin e parë

Presidenti Erdoğan publikoi gjithashtu pamjet e momenteve kur Hürjet, i zhvilluar nga Industria e Hapësirës Ajrore Turke (TUSAŞ), u ngrit nga hangari dhe bëri fluturimin e tij të parë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan njoftoi se avioni i parë reaktiv supersonik vendas “Hürjet” ka kryer me sukses fluturimin e tij të parë, transmeton Anadolu.

Në postimin e tij në llogarinë e tij në rrjetet sociale, Erdoğan deklaroi se avioni i parë reaktiv supersonik vendas, “Hürjet”, ka kryer me sukses fluturimin e tij të parë.

“Falendërimi i takon Zotit. I qoftë dhuratë Shekullit të Türkiyes”, tha Erdoğan.

Presidenti Erdoğan publikoi gjithashtu pamjet e momenteve kur Hürjet, i zhvilluar nga Industria e Hapësirës Ajrore Turke (TUSAŞ), u ngrit nga hangari dhe bëri fluturimin e tij të parë.

Kategoritë
BotaLajme