Erdoğan akuzon Netanyahun se po imiton Hitlerin, “tejkalon kufirin çdo ditë në politikën brutale të masakrave”

“Ne do të realizojmë vizita këtë javë në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Egjipt, ku padyshim që çështja kryesore do të jetë Gaza”, tha Erdoğan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka akuzuar qeverinë izraelite të kryeministrit Benjamin Netanyahu se po imiton Hitlerin dhe po tejkalon kufirin çdo ditë në politikën brutale të masakrave që nga 7 tetori, raporton Anadolu.

“Ne do të realizojmë vizita këtë javë në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Egjipt, ku padyshim që çështja kryesore do të jetë Gaza”, tha Erdoğan

Kategoritë
BotaLajme