Ekipi britanik i futbollit shkarkon nuskën sepse ai ishte i interesuar vetëm për femrat

Klubi anglez i futbollit Queens Park Rangers ka pezulluar nuskën e klubit, macen popullore Jude, për flirtim me tifozët gjatë ndeshjeve.

Joshja e veshur me kostum u pushua nga puna pas një sërë paralajmërimesh që i thanë të mos fliste vazhdimisht me tifozët në tribuna dhe të vazhdonte punën e tij.

Maskota e QPR-së u shkarkua për flirtim me tifozët dhe është përjashtuar plotësisht për sezonin e ardhshëm pasi ka zbukuruar stadiumin Loftus Road për disa vite. Paralajmërimet e shumta nga ndeshja në lojë ishin gjithashtu të kota.

Shumë tifozë e pëlqyen nuskën e klubit dhe disa janë të zemëruar me shkarkimin dhe po bëjnë thirrje që Jude të kthehet në stadiumin Loftus Road. Megjithatë, kjo nuk do të ndodhë tani për tani.

“Shumë e donin Jude, por disa u ankuan se ai përpiqej më shumë rreth grave në tribunë sesa të brohoriste për futbollistin. Ai gjithmonë kërcente me to dhe përpiqej t’i bënte që t’i jepnin numrin e tyre”, thotë Sun.

Maskota ka marrë disa paralajmërime, por nuk ka ndryshuar, ndaj do të ndërpritet në të ardhmen për këtë anëtar të Kampionatit.

Kategoritë
Sport