Edhe një rund bisedimesh dypalëshe

Në kohën kur po pritej të nisë takimi tre palësh në Bruksel , mes kryeministrit Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit evropian, palët janë rikthyer në takime bilateral.

Kjo është hera e dytë që lideret e Kosovës dhe Serbisë po mbajnë takime të ndara me palën evropiane, raporton Rtk

Kategoritë
Lajme