E rëndë në Prizren: 28-vjeçari rrah të dashurën sllovake në një motel, ajo aborton foshnjën shkaku i dhunës

Vajzat dhe gratë po vazhdojnë të jenë viktimat më të shpeshta të dhunës që përjetojnë qoftë nga bashkëshortët apo partnerët e tyre. Kjo dukuri shqetësuese ka marrë përmasa të mëdha kohëve të fundit.

Një ngjarje e rëndë dyshohet të ketë ndodhur mbrëmë në një motel në Prizren, ku një person ka ushtruar dhunë brutale ndaj të dashurës së tij e cila është shtetase sllovake.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës së Qendrës Klinike Universitare të Kosovës kanë bërë me dije se 20-vjeçarja është dërguar atje për ndihmë mjekësore si pasojë e lëndimeve trupore që kishte marrë shkaku i dhunës fizike të cilën e kishte përjetuar.

Bazuar në dëshminë e saj, përpos lëndimeve trupore që ia shkaktoi i dashuri, ajo ka humbur edhe foshnjën të cilën e priste, pasi sipas saj, ishte në javët e para të shtatzënisë. E njëjta ka pohuar që i dashuri saj 28-vjeçar pasi e ka rrahur ka tentuar që ta dërgojë në Maqedoninë e Veriut, por ajo ia ka arritur që të arratiset nga ai.

Si rezultat i denoncimit, njësitë policore kanë arrestuar të dyshuarin i cili është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi