E ëma humbi jetën nga kanceri, vajza bën gjestin e veçantë për të ndjerën në ditën e dasmës

Një çift planifikoi një surprizë unike për nënën e nuses në ditën e dasmës së tyre, duke rruar kokën në shenjë solidariteti me luftën e saj kundër kancerit. Luna Macapagal nga Zelanda e Re , u diagnostikua me kancer në vezore në fazën 4 tre vite më parë por nuk mundi të shpëtojë.

Vajza e saj, Jony dëshironte të bënte këtë gjest të veçantë për të ëmën e ndjerë përpara ditës së martesës, por partneri i saj sugjeroi ta shtynin ditën kur do të lidhnin kurorë. Çifti ka krijuar një faqe dhe fondet e mbledhura do të shkojnë për një shoqatë kanceri në vendlindjen e saj në Zelandën e Re.

Kategoritë
BotaLajme