Dy persona të arrestuar në lidhje me vjedhjen që detyroi Sterling të largohej nga Kupa e Botës

Policia ka arrestuar mbrëmë dy persona të cilët kanë lidhje me vjedhjen e fundit në shtëpinë e futbollistit anglez Raheem Sterling, raportojnë mediat angleze.

Të dyshuarit janë dërguar në mbajtje nën dyshimin për tentativë për vjedhje në Surrey mbrëmë dhe po mbahen në mbajtje.

Helikopterët dhe njësitë e qenve u vendosën pas raportimeve për aktivitete të dyshimta.

Policia po heton lidhjet e mundshme me një vjedhje në shtëpinë e sulmuesit të Chelseat në fshatin fqinj të Cobham të shtunën mbrëma.

“Dy burra janë arrestuar nën dyshimin për një tentativë vjedhjeje në zonën e Oxshott mbrëmë. Ata janë aktualisht në paraburgim. Pas raportimeve për aktivitete të dyshimta rreth orës 18:40, u thirrën një numër burimesh, duke përfshirë një njësi qensh dhe një helikopter. Asistencë u ofrohet edhe kolegëve tanë nga Policia Britanike e Transportit. Një hetim është duke vazhduar për të përcaktuar nëse ka ndonjë lidhje midis këtyre arrestimeve dhe vjedhjes së raportuar tek ne gjatë fundjavës”, tha një zëdhënës i policisë së Surrey.
Kujtojmë se Sterling u kthye me urgjencë nga Kupa e Botës pas grabitjes në pallatin e tij. Thuhet se ai është lojtari i katërt i Chelseat që sulmohet nga e njëjta bandë.

Kategoritë
Sport