Dugolli takohet me senatorin amerikan, tregon çka bisedoi me të

Ilir Dugolli, ambasador i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është takuar të enjten me senatorin amerikan, Gary Peters.

Përmes platformës “X”, Dugolli ka treguar se  është shprehur se me senatorin amerikan ka pasur një diskutim produktiv për zhvillimet e fundit.

“Mirënjohës ndaj senatorit për mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën dhe përkushtimin e tij të palëkundur për përparimin demokratik në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Dugolli.

Kategoritë
BotaLajmeVendi