Dita e Pavarësisë kthehet në masakër në SHBA, vriten 33 persona

Dita e Pavarësisë së SHBA është kthyer në masakër në Çikago, ku kanë humbur jetën 11 persona dhe dhjetra të tjerë u plagosën.

Sipas mediave në SHBA, ditëne  enjte ndërsa festohej Diat e Pavarësisë, 11 persona u vranë dhe 55 të tjerë u plagosën, ndërsa në të gjtihë Amerikën po atë ditë humbën jetën 33 persona.

Përveç kësaj, të enjten u vranë dy gra dhe një djalë tetë vjeçar

Kategoritë
BotaLajme