Dëshmon Ivaniseviq, jep pretendime se ishte ndaluar nga UÇK-ja

Dragan Ivaniseviq, ka dhënë sot dëshminë e tij në Gjykatën Speciale, në rastin ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

Ai u pyet nga prokurori rreth zhdukjes së Gjuriq Nebojsha dhe Petro Markoviq, ai ka dhënë disa pretendime, se ishin ndaluar nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës.

Ivaniseviq po merrej në pyetje rreth një dokumenti, listë e personave të zhdukur në luftë në Kosovë gjatë viteve 1998-1999.

Madje ai ka pranuar se të njëjtin, Nebojsha dhe Markoviq, ishin parë në Fushë Kosovë.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi