Deklaratat e Qeverisë për sulme të reja nga Serbia, Quni: Për sigurinë më pak të flasin politikanët, e më shumë institucionet përgjegjëse

Ish – ministri i Mbrojtjes Antoni Quni thotë se deklaratat e krerëve të shtetit se Serbia po përgatit kërcënime dhe sulme të reja ndaj Kosovës, i quan logjikë ballkanike të shekullit të kaluar, të cilat prodhojnë krizë për të mbetur në pushtet.

Në një prononcim për gazetën deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, tha se për sigurinë nacionale duhet të flasin më shumë institucionet përgjegjëse, e më pak politikanët

Kategoritë
LajmeVendi