Dani Alves godet pas abuzimit racist të Vinicius: Evropa është plot me racistë

Dani Alves i ka qëndruar pranë bashkëkombasit të tij Vinicius Junior, pasi ky i fundit ishte në ballë të komenteve raciste për shkak të festimeve të tij.

Mbrojtësi i djathtë aktual i Pumas shkoi në Twitter për t’iu përgjigjur një postimi të gazetarit të ESPN, Moi Llorens dhe për të dhënë mendimin e tij për racizmin në Evropë, siç e ka përjetuar vetë.

“Zotërinj, problemi i vërtetë është se atje Evropa është plot me racistë dhe ata nuk pranojnë që kombësitë e tjera të dallohen në vendin e tyre më shumë se ata”, tha Dani Alves.

Alves është vetëm një nga lojtarët e shumtë që treguan mbështetjen e tyre për Vinicius pasi agjenti i futbollit Pedro Bravo tha në emisionin televiziv spanjoll El Chiringuito de Jugones se sulmuesi brazilian duhet të ndalojë “të bëjë majmunin”.

Kategoritë
Sport