CR7 tregon pse erdhi në kampionatin e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo ka folur për kalimin te Al Nasr.

“Të jesh këtu është e mrekullueshme, sigurisht. Është një nder. Mezi pres të filloj dhe t’i bëj njerëzit dhe veten time më të lumtur. Shumë i lumtur që jam këtu.

Gjëja më e rëndësishme është e tashmja. Dua të kënaqem dhe të fitoj me klubin. Unë jam këtu për të qenë pjesë e një brezi të ri.

Kjo ligë ka një potencial të madh. Këtu ka lojtarë të mëdhenj. Është një kampionat shumë, shumë, shumë i fortë dhe shumë konkurrues. Kjo është arsyeja pse unë jam këtu”, tha sulmuesi i Al-Nasr në një intervistën me zyrën e shtypit të klubit.

Kategoritë
LajmeSport