‘Çmimet janë ende të larta’ – Ekonomistët: Është zvogëluar inflacioni, mirëpo ende ka vështirësi

Ekonomia e Kosovës ka shënuar rritje. Kjo në bazë të statistikave të publikuara nga Agjencia e Statistikave të Kosovës.

Bazuar në këto të dhëna, ministri i Financave, Hekuran Murati tha se çmimet tashmë janë stabilizuar dhe po i kthehen rritjes që kanë synuar.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi