Cikalleshi do të largohet nga Konyaspori

Sokol Cikalleshi do të mbyll bashkëpunimin me Konyaspor.

Sulmuesi shqiptar ishte larg shkëlqimit të dikurshëm pas përplasjes me drejtuesit e klubit për rrogat e prapambetura.

Kështu sulmuesi ka mbetur jashtë listës së ekipit dhe për ndeshjen e sotme kundër Sivaspor.

Sipas raportimeve nga Turqia, Cikalleshi pritet të largohet dhe të transferohet në një skuadër tjetër elitare në Turqi, teksa transferimet në këtë vend mbyllen në 10 shkurt.

Kategoritë
Sport