Sport

 • Uruguai fiton ndaj Arabisë Saudite, kualifikohet në rundin eliminator

  Përfaqësuesja e Uruguait ka fituar ndaj Arabisë Saudite me rezultat 1-0. Skuadra latine edhe pse fitoi me rezultat të ngushtë, ajo ishte dukshëm më e mirë në fushën e blertë.Golin e parë dhe të vetëm në takim e shënoi Luis Suarez në minutën e 23-të pas asistimit nga Carlos...
 • Rusi 2018: Portugalia shënon fitore minimale ndaj Marokut

  Të udhëhequr nga kapiteni i kombëtares, Cristiano Ronaldo, Portugalia triumfoi me golin e shënuar nga Ronaldo në minutan e katërt të ndeshjes. Në ndeshjen e parë të raundit të dytë të grupit B në Kampionatin Botëror në futboll që mbahet në Rusi, Portugalia me një fitore të ngushtë prej...
 • Sërish Ronaldo, Portugalia mposht me vështirësi Marokun (Video)

  Pas barazimit fantastik me Spanjën, Portugalia hedh një hap të sigurt drejt fazës tjetër të Botërorit, duke mundur Marokun 1-0 me gol të Cristiano Ronaldos që në minuten e 4-t. 5 herë fituesi i “Topit të Artë” shënoi golin e vetëm të Përfaqësueses Luzitane në përballjen e dytë në...
 • Maqedonia, Sllovenia dhe Mali i Zi organizatorë të KE në Hendboll në 2022

  Maqedonia së bashku me Slloveninë dhe Malin e Zi kanë fituar besimin e Federatës Evropiane të Hendbollit (EHF) për të organizuar KE në Hendboll për femra në vitin 2022. Maqedonia së bashku me Slloveninë dhe Malin e Zi kanë fituar besimin e Federatës Evropiane të Hendbollit (EHF) për të...
 • Për t’u marrë shembull, tifozët e Senegalit pastrojnë pas ndeshjes (Video)

  Pas fitores së tyre në ndeshjen e parë në Kupën e Botës, me rezultatin 2-1 kundër Polonisë, tifozët e Senegalit dhuruan shfaqjen më të denjë për fansat e futbollit, duke qëndruar pas ndeshjes për të pastruar vetë rrëmujën që kishin bërë duke përjetuar emocionet e ndeshjes. Teksa tifozët e...
 • ​Real Madrid gjen portierin e ri

  Portieri i Ukrainës, Andriy Lunin, do të bashkohet me Real Madridin këtë verë nga Zorya Luhansk bën të ditur Marca. Ky njëherit është transferimi i dytë i Madrilenëve në këtë merkato, pas nënshkrimit me sulmuesin brazilian Rodrygo. Klubi Madrilen për kartonin e portierit Lunin thuhet të ketë paguar 14...
 • VAR rrit numrin e penalltive – 13 ndeshje, tetë penallti

  Sistemi Video Assistant Referee (VAR) ka bërë revolucion në Kampionatin Botëror që po mbahet në Rusi.  Në 13 ndeshjet e para, gjyqtarët kanë akorduar tetë penallti, duke regjistruar një mesatare prej 0.61 penallti për ndeshje.Për të parë më mirë efektin që ka pasur sistemi (VAR) është bërë një krahasim...
 • Shaqiri ‘ndez’ sfidën me Serbinë, ja çfarë thotë…

  Xherdan Shaqiri është shprehur optimist para sfidës me Serbinë, duke thënë se Zvicra nuk ia ka frikën asnjë skuadre. “Unë nuk mendoj se ka shumë presion mbi ne, ne nuk ia kemi frikën askujt, ne kemi cilësi për të fituar ndaj gjithkujt. Ne i njohim aftësitë tona, kemi lojtarë...
 • Katastrofë për Brazilin, Neymar braktis stërvitjen. Ja çfarë po ndodh!

  Kombëtarja e Brazilit ka marrë lajmin katastrofë në këtë Kupë Bote. Neymar ka pësuar një dëmtim tjetër në këmbën e djathtë, pikërisht në vendin ku është lënduar edhe gjatë sezonin për të munguar për disa muaj. Stërvitja e Neymar te Kombëtarja e Brazilit ka zgjatur vetëm 10 minuta, ku...
 • Botërori, Japonia gjunjëzon Kolumbinë

  Japonia ka mundur në mënyrë surprizë Kolumbinë në ditën e 6 të Kupës së Botës, ndeshje e vlefshme për Grupin G. Pjesë e parë është mbyllur në barazim 1-1, në një 45 minutësh që pa një Kolumbi më sulmuese, pavarësisht mbetjes me 10 lojtarë, pas largimit me karton të...
 • Xherdan Shaqiri në Galatasaray?

  Xherdan Shaqiri është në dyshim për të ardhmen. Futbollisti me prejardhje kosovare dje ka pushtuar magazinat turke, sipas gazetës-sportive “Fanatik”, Shaqiri mund të largohet nga skuadra e Stoke Cityt. Pyetjes e shtruar nga gazetari turk i TRT-s, se a do të transferohet në Galtararay, Shaqiri iu është përgjigj duke...
 • Adnan Januzaj mohon origjinën: Jam belg

  Futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj u përfol gjatë në media për faktin se refuzoi të bëhej pjesë e Kombëtares Shqiptare dhe vendosi të luante me skuadrën belge. Sipas “Express” Januzaj në një intervistë dhënë së fundmi, ka mohuar origjinën shqiptare dhe ka thënë se ndihet belg.“Unë kam lindur...
 • Mbrojtësi islandez që punon në fabrikën e kripës mori një muaj pushim për Kampionatin Botëror

  Do të dëgjojmë shumë tregime të bukura në Kampionatin Botëror, por njëri ndër ta është ai i mbrojtësit të Islandës, Birkir Mar Saevarsson. Fansat kanë dëgjuar shumë për trajnerin e Islandës, Heimir Hallgrimsson, i cili është dentist më profesion dhe kishte arritur shumë sukses në Euro 2016.Por mediat tani...
 • ‘Lufta’ e lojtarëve anglezë me insektet para dhe gjatë ndeshjes me Tunizinë

  Ndërsa Anglia hynte në fushë në Volgograd Arena të hënën në mbrëmje, ata kishin një kundërshtarë më shumë se Tunizinë me të cilin kishin për t’u ndeshur. Jesse Lingard, Raheem Sterling dhe Danny Welbeck ishin disa nga ata në mesin e atyre që u sulmuan.Insektet irrituan lojtarët, ku shihej...
 • Kombëtarja e Anglisë ka fituar me vështirësi ndaj Tunizisë

  Kombëtarja e Anglisë ka fituar me vështirësi ndaj Tunizisë me rezultat të ngushtë 2-1. Tre Luanët e kanë nisur Kupën e Botës “Rusia 2018” me një fitore të vuajtur, e cila erdhi vetëm në fund të ndeshjes. Pjesa e parë e ndeshjes i takoi në tërësi anglezëve, të cilët...