Bruno Fernandes do të flasë me klubin befasues për transferimin e verës pas Euro 2024

Kapiteni i Manchester United, Bruno Fernandes thuhet se do të flasë me një klub shokues në lidhje me një transferim pas Kampionatit Evropian ‘Gjermani 2024’.

Fernandes është padyshim lojtari më i rëndësishëm i Unitedit dhe kapiteni shënoi 10 gola dhe regjistroi tetë asistime në Ligën Premier sezonin e kaluar.

Por, ylli portugez është lidhur me një largim nga United gjatë afatit kalimtar të verës.

Vetë Fernandes madje la të kuptohet për një largim kur tha: “Natyrisht, kjo nuk varet vetëm nga unë, apo jo?”, pasi u pyet për të ardhmen e tij në maj.

Thuhet se ka pasur interes të fortë nga Superliga e Arabisë Saudite, të cilët synojnë të rekrutojnë edhe më shumë lojtarë të nivelit elitar.

Sipas një raporti të ri nga gazetari Rudy Galetti, duke shkruar për TEAMtalk, pretendon se Fernandes është i gatshëm të pranojë oferta nga sauditët.

Ka një propozim në tryezë nga drejtuesit sauditë dhe Fernandes me sa duket u ka thënë drejtuesve se do të dëgjojë ofertën e tyre pas Euro 2024.

 

Kategoritë
LajmeSport