Borrell: BE bie dakord për sanksione ndaj zyrtarëve rusë për arrestimin dhe dënimin Navalny-t

Borrell ka bërë të ditur se “ministrat e BE-së ranë dakord për vendosjen e sanksioneve ndaj zyrtarëve rusë përgjegjës për arrestimin dhe dënimin e Alexey Navalny-t”

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian (BE) për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Josep Borrell, ka bërë të ditur se “ministrat e BE-së ranë dakord për vendosjen e sanksioneve ndaj zyrtarëve rusë përgjegjës për arrestimin dhe dënimin e Alexey Navalny-t”, transmeton Anadolu Agency (AA).
Kategoritë
BotaLajme