BIK: Terrori nuk ka fe, por ka ideologji që ne nuk duhet pranuar e heshtur para tij

Pas sulmit të mbrëmshëm në Vjenë të Austrisë, i cili tronditi mbarë botën, vjen edhe reagimi i Bashkësisë Islame në Kosovës.

Kryesia e BIK-ut ka dënuar këtë akt, duke thënë se ai mbi vlerat njerëzore, humane e hyjnore.

Tutje një vepër e tillë sic shkruan në komunikatën e BIK është e papranueshme dhe e dënueshme.

Njoftimi i plotë:

https://www.facebook.com/birk2015/posts/3440980255938653

Kategoritë
LajmeVendi