Bashkëlojtari i Zhegrovës shtrihet në spital, pati sulm në zemër

Futbollisti i Kombëtares së Algjerisë, Nabil Bentaleb është shtrirë në spital pas një sulmi në zemër.

Gjendja e futbollistit të Lille momentalisht është stabile, por që raportohet nga “RMC Sport”, se ka shumë gjasa të pensionohet.

29-vjeçari është bashkëlojtar i lojtarit kosovar, Edon Zhegrova në ekipin francez, Lille.

Mesfushori gjatë sezonit të kaluar me skuadrën nga Ligue 1 zhvilloi 26 ndeshje dhe bëri tri asiste.

Kategoritë
Sport