Babai i Gigi dhe Bella Hadid: Bideni do të jetë në gjyq me kriminelët e tjerë sionistë

Mohamed Hadid, babai i modeleve Gigi dhe Bella Hadid, thirri Joe Biden në rrjetet sociale për mbështetjen e Izraelit.

Siç dihet, Mohamed ka lindur në vitin 1948 në Nazaret. Familja e tij u detyrua shpejt të largohej nga Palestina.

“Kjo është lufta e Bidenit kundër palestinezëve. Ai do të jetë në gjyq me kriminelët e tjerë sionistë. Ne do t’i ndjekim ata si ata gjuanin nazistët”, shkroi ai në Instagram.

Ai shpesh flet për sulmin e Izraelit në Rripin e Gazës. Më herët ai deklaroi se çfarë, sipas tij, kanë të përbashkët Izraeli dhe Gjermania naziste.

“Të dy vendet i etiketuan viktimat si terroriste, pavarësisht nga paqësimi i tyre në aktivitete të tjera. Disa palestinezë dhe disa hebrenj madje ndryshuan emrat e tyre,” shkroi ai.

Gigi dhe Bella janë përballur më parë me kritika të ashpra për mbështetjen e Palestinës. Qeveria izraelite hakoi Gigi-n në Instagram dhe ndër të tjera deklaroi: “Përshëndetje Gigi, historia e radhës është për ju. A keni fjetur gjatë javës së kaluar apo jeni shumë mirë duke u shtirur se nuk shihni foshnja hebreje duke u vrarë në shtëpitë e tyre? Heshtja juaj tregon se çfarë doni të thoni. Ne ju shohim.”

Bella deklaroi se Izraeli nuk është një vend, por një kolonizator dhe u akuzua për antisemitizëm.

Kategoritë
BotaLajme