Asnjë rast me fruth në Kosovë, IKSHPK: Vaksinimi mënyra më e mirë për parandalimin e përhapjes

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se aktualisht në Kosovë nuk ka asnjë rast të regjistruar me fruth.

Përmes një njoftimi, IKSHPK-ja thotë se vaksinimi është mënyra më e mirë për të parandaluar fruthin dhe përhapjen e tij.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi