Anijet turke dhe britanike stërvitje në Mesdheun Lindor

Në stërvitje marrin pjesë fregata turke TCG Gemlik dhe ajo britanike HMS Albion, njoftoi Ministria e Mbrojtjes

Anijet detare turke dhe britanike kryen sot një stërvitje kalimi në Mesdhen Lindor

Në një deklaratë nga Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë, thuhet se në stërvitje marrin pjesë fregata turke TCG Gemlik dhe ajo britanike HMS Albion të Marinës Mbretërore Britanike.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet