Ambasadorët e Quint-it te Osmani, prezentë edhe Kurti e Konjufca

Ambasadorët e vendeve të Quint-it kanë shkuar sot në Presidencë për një takim me presidenten Vjosa Osmani.

Siç mëson Gazeta Express, në takim te Osmani kanë shkuar edhe kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca

Ky takim vjen para ardhjes së emisarit amerikan, Gabriel Escobar, i cili do të flasë me krerët e shtetit mbi dialogun me Serbinë.

Kategoritë
LajmeVendi